Z przyczyn technicznych musieliśmy odwołać szkolenie w najbliższą sobotę. Nowy termin to 8 grudnia 2024 o godzinie 10.00. Koszt 200zł. Czas trwania około 5 godzin. Grupa 12 osób.
Kontakt pod adresem fundacja@drogadoprzezycia.pl – w związku z ograniczoną liczbą miejsc, obowiązuje kolejność zapisów.
Warsztaty mają na cel przybliżyć zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy ofiarom wypadków drogowych. To wiedza, która także przyda się w codziennym życiu, niekoniecznie wtedy, gdy przed nami zdarzy się wypadek drogowy. Na warsztatach dowiemy się m.in. jak przed przyjazdem służb ratunkowych skutecznie udzielić pierwszej pomocy, nie narażając samych siebie na niebezpieczeństwo. Podstaw teorii można nauczyć się bez wychodzenia z domu, ale to praktyczne ćwiczenia pokazują jak wielkie mamy braki i jakie popełniamy błędy.
Warsztaty odbywają się na terenie Poligonu Strażackiego w Bielsku-Białej, gdzie na co dzień ćwiczą strażacy z południa Polski. Zajęcia prowadzi nie kto inni, jak zawodowi strażacy i ratownicy medyczni. Ci sami, którzy codziennie ratują mieszkańców regionu z różnych opresji. To doskonała okazja do przyswojenia wiedzy, której nie znajdziecie w żadnym podręczniku. Warsztaty są podzielone na krótką część teoretyczną i sporo praktyki. Do dyspozycji będą prawdziwe wraki samochodów i symulacje prawdziwych wypadków. Będzie ogień, dym, huk, szkoło i krew (w tym przypadku sztuczna). Będzie się działo i będzie naprawdę ciekawie.
To tylko 5 godzin, ale to będzie intensywnie wykorzystany czas. Każdy uczestnik szkolenia po opuszczeniu bramy Poligonu Strażackiego będzie gotowy, by samodzielnie pomóc ofierze wypadku drogowego i skutecznie zainicjować tzw. łańcuch przeżycia. Na warsztatach dowiecie się także w jaki sposób dokonać oceny stanu świadomości osoby poszkodowanej i w razie potrzeby jakie kroki podjąć. Będziecie mogli mogli poćwiczyć resuscytacje krążeniowo oddechową, co może się przydać nie tylko na drodze ale w codziennym życiu. Ale to też nie wszystko – będziemy zaopatrywać rany. Zaczniemy od prozaicznych jak skaleczenia, a skończymy na tamowaniu krwotoków i zakładaniu stazy. Jeśli nie wiecie co to staza, to te warsztaty są właśnie dla Was!
zdjęcia archiwalne z ubiegłorocznych warsztatów